Back to TOP

NewsletterWiadomość HTML?

Holy Spirit

O nas

O nas

DROGA” to grupa Odnowy w Duchu Świętym, która działa w naszej parafii od 1993 roku. Jej inicjatorami byli: ks. Marek Zientek i Małgorzata Bondarenko (obecnie Szkoda) oraz Marek Grabowski.

 

Co oznacza nazwa naszej wspólnoty - DROGA ? Jako grupa trwamy w ciągłym wzrastaniu krocząc powoli ku Zbawicielowi (Droga do Jezusa). Każdy indywidualnie przychodząc do Jezusa (każdy w swoim czasie) zaprasza go do swego serca i wtedy On staje się Drogą do Ojca czyli celem naszego życia. Ponieważ Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. [Jan 14, 6]

 

Ruch charyzmatyczny, jakim jest grupa Odnowy w Duchu Świętym opiera się na założeniu, że chrześcijanie – podobnie jak w Kościele pierwotnym – są obdarowywani charyzmatami, którymi służą ku zbudowaniu wspólnoty Kościoła. Odnowa w Duchu Świętym gromadzi wielu ludzi świeckich w różnym wieku i z
różnych środowisk, odnajdujących dzięki niej swoje miejsce w Kościele i świecie. Łączy ich chrzest w Duchu Świętym – podstawowe doświadczenie wiary, znane pierwszym chrześcijanom.

Obecnie na środowe spotkania modlitewne do kaplicy nabożeństw dziennych przychodzi ok. 90 osób. Oficjalną deklarację uczestnictwa w Odnowie, która nakłada konkretne obowiązki na członków grupy podpisało 45 osób. Grupa Odnowy organizuje comiesięczną modlitwę o uzdrowienie.

Opiekunem grupy jest ks. Piotr Larysz

Liderem grupy jest Sylwester Michalik

Diecezjalnym moderatorem Odnowy w Duchu Świętym jest ks. Tadeusz Skrzypczyk

 

Obejrzyj poniższy film aby zobaczyć nas w akcji :)

 

 

Projekt i realizacja WWS