Back to TOP

NewsletterWiadomość HTML?

Holy Spirit

Aktualności

Rekolekcje wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym naszej parafii

W dniach od 21 do 23 października wspólnota Odnowy w Duchu Świętym pod duchową opieką ks. Piotra Larysza uczestniczyła w rekolekcjach wspólnotowych pt. „Sprzedawcy dymu”.

Tematyka rekolekcji została zaczerpnięta ze słów papieża Franciszka, które wypowiedział podczas swojej ostatniej wizyty w Polsce.

 

W rozumieniu słów „sprzedawca dymu” wyraża się człowieka, którego ręce są puste. Nie może On zaoferować nic konkretnego. Dlaczego? Spróbujmy złapać strużkę dymu w dłoń. Nie uda się nam, dlatego trzeba uważać na ludzi, którzy mają dużo do powiedzenia, ale ich obietnice nie pokrywają się z rzeczywistością.

 

W piątkowy wieczór podczas konferencji ks. Piotr poruszył kwestię rozumienia tajemnicy Krzyża Jezusa Chrystusa. Pod nim odnajdujemy sens swojego życia i w nim znajduje się światło.

 

W sobotę wspólnota przeżyła wspólną Eucharystię, po czym w tym dniu wyruszono na wyprawę otwartych oczu, podczas, której członkowie Odnowy zgłębiali swoją przyjaźń z Jezusem. Była to wyprawa na Błatnią szczyt w Beskidzie Śląskim.

 

Po całodniowej wędrówce była konferencja o wytrwałości w modlitwie, gdzie ks. Piotr nawiązał do nauczania Św. Jana Chryzostoma, który przed wiekami powiedział, że w każdej okoliczności chrześcijanin winien się modlić, a swoją modlitwę wyrażać postawą i czynem, pracą i obowiązkami.

 

Ponadto było nabożeństwo różańcowe oraz nieszpory.

Wieczorem został wyświetlony film pt. „Czy naprawdę wierzysz”, który poruszył serca uczestników rekolekcji.

 

W niedzielę grupa uczestniczyła we wspólnej jutrzni z konferencją, w której poruszono kwestię świadectwa i cnoty męstwa, która niezbędna jest do wcielania w swoim życiu słów Chrystusowej Ewangelii.

 

Rekolekcje odbyły się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Związku Harcerstwa Polskiego w Bielsku Białej Wapiennic niedaleko zapory im. Ignacego Mościckiego.

 

Na zakończenie dh. Teresa Knura Komendantka Ośrodka podzieliła się ze wspólnotą swoim świadectwem o działalności harcerstwa w Bielsku Białej oraz Szkocji. Okazało się, że jeden z liderów harcerskich po za granicami Polski działający w polonii zagranicznej miał styczność ze wspólnotami charyzmatycznymi Odnowy w Duchu Świętym i duchowość ta była mu bliska.

 

W rekolekcjach udział wzięło 19 osób wraz z Ks. Piotrem. Były to osoby indywidualne, rodziny, dzieci i młodzież. Wspólnota pamiętała w modlitwie o zbliżających się misjach parafialnych i o członkach wspólnoty, którzy z różnych względów nie mogli uczestniczyć w wyjeździe.

Na wiosnę planowany jest wyjazd na 1 dzień dla większej ilości osób.

 

Ponadto wspólnota serdecznie zaprasza do cotygodniowej modlitwy w kaplicy Miłosierdzia Bożego w każdą środę o godz. 19.00 oraz 1 w miesiącu zaprasza na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie.

 

Powrót...

Projekt i realizacja WWS