Back to TOP

NewsletterWiadomość HTML?

Holy Spirit

Aktualności

Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym 2016

 

No i po czuwaniu na Jasnej Górze!

 

 

 

 

 

W dniach 20 – 21 maja 2016 roku na Jasnej Górze w Częstochowie odbyło się XXI Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym . Myślą przewodnią głoszonych konferencji było miłosierdzie i ewangelizacja.

 

W pierwszym dniu czuwania w Hali Widowiskowo – Sportowej „ Polonia ‘’ zgromadziło się ok. 1700 osób. Byli to przede wszystkim animatorzy ze wspólnot odnowowych oraz posługujący. Przybyła tam również nasza mała grupa z Knurowa licząca 6 osób. Po powitaniu i zawiązaniu wspólnoty Duch Święty poprowadził nas w modlitwie. Szczytem spotkania była eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Wysłuchaliśmy również 3 ciekawych konferencji wygłoszonych przez : Ingę Pozorską ( dziewicę konsekrowaną), ks. Andrzeja Drapałę oraz małżeństwo Joannę i Norberta Dawidczyków. Komisja Teologiczna przedstawiła nam sprawozdanie ze swojej pracy w minionym roku. Cały dzień mogliśmy uwielbiać Boga z pieśnią na ustach wraz z zespołem Kadosz. Piątkowy wieczór zakończył się Apelem Jasnogórskim , a my pełni Ducha i nowej wiedzy udaliśmy się na spoczynek.

 

Sobotni poranek przywitał nas przepiękną , słoneczną pogodą. Na wałach Jasnogórskich zgromadziły się niezliczone rzesze członków Odnowy z całej Polski ( ok. 50 tyś ). Wszyscy oni przyjechali , aby wspólnie się modlić : wzywać Ducha Świętego i uwielbiać Boga. Knurowska grupa Odnowy również dopisała. Nie zabrakło chętnych , aby dać świadectwo swojej wierze. W drugim dniu czuwania miłosierdzie było również tematem wiodącym. Swoimi przemyśleniami dotyczącymi właśnie miłosierdzia podzielili się z nami : ks. Mariusz Rosik oraz Monika Wojciechowska . Natomiast ks. Artur Godnarski zachęcał wszystkich w swojej konferencji do ewangelizacji w Duchu Świętym . Uczestnicy spotkania mogli wyrazić swoje uwielbienie dla Boga śpiewając wraz z zespołem Kadosz. Były więc radosne śpiewy , tańce oraz spontaniczne gesty. Po południu ks. Andrzej Grefkowicz poprowadził modlitwę o uzdrowienie. Bezpośrednio po niej bp. Bronisław Dembowski przewodniczył mszy św. Po tych jakże obfitych w treść dwóch dniach czuwania wszyscy jego uczestnicy zmęczeni, ale pełni Ducha wrócili do swoich parafii.

 

Osobiście uważam , że warto gromadzić się na Czuwaniu Odnowy chociażby po to , aby poczuć to wszechogarniające doświadczenie wspólnoty.

 

 

 

 

 

Powrót...

Projekt i realizacja WWS