Back to TOP

NewsletterWiadomość HTML?

Holy Spirit

Aktualności

U Matki Boguckiej

Dnia 14.05.2016r. w wigilię zasłania Ducha Świętego grupa odnowy w Duchu świętym i jej sympatycy wraz z księdzem Piotrem udała się na Apel z Maryją do sanktuarium M.B. Boguckiej w Katowicach-Bogucicach.

 

Wyruszyliśmy bezpośrednio po mszy świętej wieczornej w której braliśmy udział, aby o godzinie 20 rozpocząć czuwanie z Maryją w bazylice. Zgromadziliśmy się przy niej jak kiedyś apostołowie, aby wśród jej obecności oczekiwać na zasłanie Ducha Świętego.

 

Modlitwą i pieśniami oddaliśmy jej cześć. Na zakończenie modlitwy odbyła się procesja ze świecami wokół bazyliki, podczas której śpiewaliśmy pieśń Ave Maryja, która była przeplatana modlitwą przez kapłana.

 

Czuwanie zakończyliśmy wyśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Ksiądz Piotr oprowadził nas po bazylice i w kilku słowach opowiedział nam jej historię. Po wyjściu z kościoła kupiliśmy kremówki papieskie sprzedawane przez młodzież parafialną.

 

Udaliśmy się do Knurówa po drodze podziwiając panoramę Katowic. Około 22 wróciliśmy do domu. Był to udany czas sprzyjający umocnieniu w wierze i w związaniu lepszych relacji we wspólnocie. 

 

Powrót...

Projekt i realizacja WWS